COVID-19 ile İlgili Önemli Rezervasyon Bilgileri

Yeni koronavirüs salgınının sonucu olarak, yaklaşan seyahat planlarınızla ilgili sorularınız ve endişeleriniz olabileceğini biliyoruz. Durumu yakından takip ediyoruz ve seyahat planlarınıza yönelik en iyi çözümü bulmanıza yardımcı olmak için size elimizden geldiğince destek vermeye hazırız.

Salgına karşılık olarak rezervasyonları tek tek inceliyor ve yeniden planlama veya planları değiştirme talepleri için yardımcı oluyoruz. Fiyatlarımızın çoğu esnek iptal politikaları içeriyor. Daha fazla esneklik için otel ve tesis ortaklarımızla her gün irtibat kuruyoruz. Bununla birlikte, bazı istisnalar da mevcuttur ve her rezervasyon ve otel politikası farklılık gösterecektir.

Aşağıda, durumu yönetmek için yararlandığımız genel yöntemlerden birkaçını ve sık sorulan soruların yanıtlarını görebilirsiniz.

  • Resmi seyahat uyarıları için yapılan güncellemeleri etkin bir şekilde takip ediyoruz. Bilgi kaynaklarımız arasında Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa Hastalıkları Önleme Merkezi de var.
  • Kaçınılması gereken bir seyahat bölgesi olarak tanımlanan veya böyle bir bölgeye dönüşen bir noktaya planlı bir seyahatiniz varsa planlarınızı yeniden düzenlemeniz için sizinle yakın bir şekilde çalışacağız. Müşteriler, bizimle e-posta üzerinden iletişim kurabilir. Olabildiğince kısa sürede yanıt vereceğiz.
  • Önceliğimiz müşterilerimizin sağlığıdır ve seyahat edenlere ya da seyahat planlarıyla ilgili endişeleri olanlara elimizden geldiğince destek vermeye devam edeceğiz.

SSS’ler

Onay yazımda belirtilen Visa Premium avantajlarım sunulacak mı?

Bu dönemde, devletlerin çıkardıkları yasalarda ve otel politikalarında süregelen değişiklikler nedeniyle yiyecek ve içecek, spa ve diğer alanlarda hizmet veren otel tesislerinde kısıtlamalar uygulanabilir veya bu tesislerin kapatılması söz konusu olabilir. Tesislerde uygulanan bu tür kısıtlamalar veya tesislerin kapanması, otelin onay yazınızda belirtilen Premium avantajlarından bazılarını sunmasını engelleyebilir. Resepsiyon görevlileri, otele vardığınızda sizi bu konuyla ilgili bilgilendirip mümkün olması hâlinde de alternatif seçenekler sunabilir. Önceden bilgi almak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin. Ayrıca rezervasyonunuz varsa en güncel bilgiyi almak için doğrudan otelle de iletişime geçebilirsiniz.

Lütfen unutmayın: COVID-19 sırasında (bir sonraki duyuruya kadar), Mevcut En İyi Fiyat Garantimiz özelliğimiz aracılığıyla fiyat eşleştirmesi sağlayamıyoruz.

Bazı otellerin spa, havuz ve yemek alanları gibi tesislerinde sınırlı kapasiteyle çalışacağını biliyorum. Bu konuda nereden bilgi edinebilirim?

Visa Luxury Hotel Collection ekibi, tüm otellerdeki değişikliklere ayak uydurmak için sıkı bir şekilde çalışmaktadır. Bu nedenle konaklamanız ile ilgili sorunuz veya endişeniz varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Rezervasyonunuz varsa en son bilgileri almak için doğrudan otele de ulaşabilirsiniz.

Oteller ne tür güvenlik ve hijyen önlemleri alıyor?

Her otel kendine özel önlemler aldığından özel sorularınız varsa lütfen doğrudan otelle iletişime geçin.

Bir rezervasyonu nasıl iptal edebilirim? +

Bir rezervasyonu iptal etmek için (1) onay e-postanızdaki bağlantıyı kullanarak rezervasyonunuzu doğrudan internette yönetebilir veya (2) rezervasyonunuz Visa Luxury Hotel Collection hesabınıza bağlıysa oturum açıp rezervasyonunuzu buradan yönetebilirsiniz.

Bunu yaparken şunları unutmayın:  

  • Hiçbir cezanın uygulanmayacağından emin olmak için iptal politikasını doğrulayın (uygulanacaksa aşağıya bakın)
  • İleride referans olarak kullanmak üzere iptal numaranızı not edin
Bir rezervasyonu nasıl değiştirebilirim? +

Rezervasyonunuzu değiştirmek için internetten rezervasyonunuzu iptal edebilir ve yeni fiyatlar ve uygunluk durumuyla yeniden rezervasyon yapabilirsiniz.

Bunu yaparken şunları unutmayın: 

  • Hiçbir cezanın uygulanmayacağından emin olmak için iptal politikasını doğrulayın (uygulanacaksa aşağıya bakın)
  • Yeni tarihleriniz için uygunluk durumunu, fiyatları ve iptal politikalarını kontrol edin
  • Rezervasyonu garantiye almak için önce rezervasyonunuzu yeniden yapın ve ardından iptal işlemiyle devam edin
  • İleride referans olarak kullanmak üzere iptal numaranızı not edin
Bir rezervasyonu iptal etmem veya değiştirmem (iptal dönemi içinde) karşılığında ücret alınacak. Ne yapmalıyım? +

Rezervasyon iptal politikasına tabiyse lütfen yardım için doğrudan bize ulaşın. Otelle birlikte çalışıp uygun bir çözüm bulmak için elimizden geleni yapacağız.

Bu süre zarfında, otel cezalardan feragat etme, gelecekteki konaklamalar için kredi verme veya gelecekteki tarihler için yeniden rezervasyon yapma gibi daha fazla esneklik içeren imkanlar sunabilir. Takdir yetkisi otelde olduğundan, iptal politikasına tabi olan veya ücret gerektiren her rezervasyonu ayrı ayrı ele alıyoruz.

Şu anda seyahat kısıtlamasının uygulanmadığı ama bazı şüpheli vakaların görüldüğü bir seyahat noktası için Visa Luxury Hotel Collection rezervasyonum var. İptal etmeli miyim? +

COVID-19 salgınının seyri sürekli olarak değişmektedir. Bu nedenle, ilgili noktanın seyahat için güvenli olup olmadığını kontrol etmek için durumu takip etmenizi öneririz. Seyahat etmeyi seçmeniz durumunda, lütfen devlet kısıtlamaları veya güvenlik tedbirleri nedeniyle seyahat noktasındaki hizmet ve olanakların sınırlı olabileceğini de göz önünde bulundurun. Tedbir olarak seyahatinizi ertelemek veya değiştirmek isterseniz bize ulaşın. Seçeneklerinizi memnuniyetle gözden geçiririz.

Hâlâ gelecekteki bir giriş/konaklama tarihi için Visa Luxury Hotel Collection rezervasyonu yapmak istiyorum. Ne önerirsiniz? +

Otel konaklaması için rezervasyon yapmaya karar verirseniz kesinlikle esnek iptal politikası içeren fiyatlarımızdan biriyle rezervasyon yapmanızı öneririz. Planlarınız değişirse herhangi bir ceza ödememek için rezervasyonunuzu iptal politikasından ayrı olarak iptal edebilirsiniz. Bu fiyatları belirleme ve gelecekteki seyahatler için plan yapma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bize ulaşın. Size yardım etmek için buradayız.